Напрежение в лагера на Уругвай, играчите се оплакали от Биелса

Вътрешно напрежение е възникнало в националния отбор на Уругвай по време на Световното първенство, твърди El Espectador Deportes.
Според информацията капитанът Федерико Валверде и още няколко играчи са провели разговор със селекционера Марсело Биелса, като са изразили недоволство от тренировъчните методи и тактическия подход.
Футболистите смятат, че натоварванията са прекалено интензивни и са довели до контузии, а срещу Испания тимът трябва да заложи на по-дефанзивна игра и контраатаки.
Твърди се още, че след срещата Биелса е събрал отбора и в продължение на почти час говорил пред играчите, обвинявайки част от тях, че за втори път се опитват да го отстранят. Според публикацията наставникът е заявил, че е повикал някои контузени футболисти на Мондиала заради тяхната лоялност.
Автор: Betwild